Okładka Gry Mad Max

Mad Max (2015)

Świat postapo zawsze będzie intrygował – jesteś sam, zdany wyłącznie na siebie. Chodzi o przeżycie, zabić lub być zabitym, większość wybierze to pierwsze, a jak jest z Maxem?


Fabuła

Postać Mad Maxa jest esencją filmowego cyklu filmów, jest w nim sporo goryczy, złości i beznadziei w stosunku do zniszczonego świata. Stracił wszystko, dom, rodzinę, zatracił się w bólu. Chwila, w której traci samochód jest momentem kulminacyjnym. Na szczęście z pomocą przychodzi Chuma, który widzi w nas boga i herosa bezdroży. On sam jest niczym stwórca, który chce nam pomóc w zbudowaniu Opus Magnum łac. “wielkie dzieło” i pokonaniu Scrotusa, czyli okrutnego władcy, przez którego straciliśmy nasz środek transportu.

Główny bohater jest postacią tragiczną, zaakceptował śmierć swoich najbliższych, ale czy na pewno? Demony przeszłości głęboko zakorzenione w jego pamięci raz po raz budzą się do życia. Max często ryzykuje, w końcu nie ma nic do stracenia. Podróżujemy po bezdrożach w poszukiwaniu paliwa, złomu i nowym wyzwań zabijając każdego, kto stanie nam na drodze. W tej drodze przez szaleństwo pomaga nam Griffa, tajemnicza postać, która wnika w umysł Maxa i powoduje jego umocnienie. Oprócz skompletowania części do Opus Magnum mamy też inny cel – dotarcie do Równiny Ciszy, która jest jakby rajem utraconym, a może spokojem uzyskanym w chwili śmierci…


Podsumowanie

Fabularnie jest bardzo ciekawie, czeka nas sporo misji pobocznych, dialogi są dobre. Studio Warner Brothers wykonało kawał dobrej roboty. Graficznie gra stoi na bardzo wysokim poziomie, wszystkie elementy wyglądają realistycznie i są dopieszczone. Cieszy oko dbałość o szczegóły produkcji, a takie smaczki jak wyciekające paliwo z rury wydechowej naszego auta stanowi wisienkę na torcie. Dźwięk silnika przyprawia o radość i szybsze bicie serca, a sam model jazdy i fizyka bardzo na plus. Podobnie jest z randomowymi burzami piaskowymi, tornadami, które potrafią zaskoczyć i naprawdę mocno skrzywdzić. Świat został pięknie skonstruowany, refleksy świetlne, zmiany pogodowe, model jazdy, model walki, przeciwnicy i te niesamowite podziemia. Są też znajdźki w postaci pocztówek i informacji z dawnych czasów, powiem szczerze, że bardzo miło było czytać te stare zapiski i słuchać krótkich, acz bardzo celnych komentarzy Maxa. Dodatkowo mamy rozwój postaci poprzez wykonywanie różnego rodzaju akcji oraz rozbudowa naszych aut. Dla mnie miodzio! Poniżej ocena poszczególnych składników gry oraz PLUSY i MINUSY.

Mad Max

9

Fabuła

8.0/10

Grafika

10.0/10

Dźwięk

9.0/10

Poziom Trudności

9.0/10

Miodność

9.0/10

Pros

  • Postać Mad Maxa
  • Dopieszczona grafika
  • Model jazdy pojazdami
  • Surowy klimat pustynny rodem z filmu
  • Ciekawie opowiedziana historia

Cons

  • Bywa monotonna
  • Kilka mniejszych bugów

Leave a Comment