Rocket League cover

Rocket League (2015)

Rocket League, czyli jak z genialnie prostego pomysłu powstała gra łącząca setki tysięcy graczy na całym świecie.


Fabuła

Piłka jest jedna, bramki są dwie, a pod maskami samochodów drzemie nieokiełznana moc. Rocket League jest modyfikacją piłki nożnej, w której gracze sterują pojazdami i próbują wbić jak najwięcej bramek wykonując niesamowite akrobacje na ziemi i w powietrzu.


Rozgrywka

Rocket League to niezwykle dynamiczna gra, która zalicza się do gier e-sportowych i jest doceniana przez graczy na całym świecie. Jej popularność widać w statystykach – każdego dnia setki tysięcy graczy rywalizują ze sobą zyskując rangi w sezonie, ale zacznijmy od początku. Wybieramy nasz pierwszy samochód. Generalnie do wyboru jest wiele aut, część z nich można kupić jako DLC, ale te, które dostajemy w podstawowej wersji, zdecydowanie wystarczą. Od siebie polecam Octane’a, który charakteryzuje się dużą zwrotnością, fajną dynamiką jazdy oraz małą wagą, dzięki czemu osiąga dobre przyspieszenie.

Wchodzimy do garażu, gdzie możemy dokonać pełnej customizacji naszego autka, dzięki różnym skórkom i elementom estetycznym. I tutaj ciekawostka, każdy zawodnik po rozegraniu meczu dostaje punkty doświadczenia oraz losowe kosmetyczne akcesoria, co jest świetną sprawą. W rozgrywkach możemy grać mecze w sezonie lub poza nim. Drugi typ rozgrywki jest traktowany tak, jak mecze towarzyskie, czyli gra się zazwyczaj na luzie i bez spiny. 

W grze jest wiele trybów, od “eksperymentalnych” jak choćby tryb hokey’a, w którym ciężkim krążkiem musimy wbijać bramki, czy koszykówka, w której możemy popisać się umiejętnościami latania. Mimo wszystko najpopularniejsze tryby to te klasyczne, a 3vs3 jest najchętniej granym przez graczy i uznawany oficjalnie za tryb turniejowy. Mecze trwają 5 minut, nie są to jednak bite 5-minutówki, gdyż należy doliczyć czas na powtórki i dogrywki. Rocket League posiada pełne wsparcie kontrolerów, więc od nas zależy jak będziemy chcieli grać. W moim przypadku przesiadka z klawiatury/myszki na controller nastąpiła w sposób bezbolesny, więc polecam spróbować. Sterowanie w grze jest bardzo proste, ale wymasterowanie rozgrywki wymaga zaawansowanych umiejętności i wielu godzin treningu.


Podsumowanie

Takich emocji nie poczujecie w żadnej FIFIE lub PESIE, warto zagrać i ćwiczyć, wbijać platynę i cieszyć się z każdej bramki. Bardzo bardzo POLECAM.

Recket League

9.8

FABUŁA

9.0/10

GRAFIKA

10.0/10

DŹWIĘK

10.0/10

POZIOM TRUDNOŚCI

10.0/10

MIODNOŚĆ

10.0/10

Pros

  • Wieloplatformowy multiplayer + local co-op na 4 graczy
  • Uzależnia
  • Customizacja pojazdów
  • Grafika

Cons

  • Czasem laguje

Leave a Comment